Відкритий лист Євродок до Європейського парламенту щодо проекту Директиви про авторське право

Велику стурбованість європейської академічної сільноти викликає проект Директиви ЄС про авторське право, який буде голосуватися у Європарламенті 5 липня 2018 року. Директива містить три статті – 3, 11 і 13, які фактично закривають вільний обіг наукової інформації, ускладнюють функціонування репозиторіїв, посилюють й без того потужні права видавців та впроваджують цензуру в інтернеті (на наукові публікації теж).

Проти проблемних статей висловилися усі серйозні організації у сфері науки та вищої освіти Європи. Сьогодні свій Вікдритий лист оприлюднила Європейська рада аспірантів та молодих учених Євродок, членом якої є і Рада молодих учених при МОН України.

Для України, яка не є членом Європейського Союзу, ця Директива теж, безперечно, матиме негативні наслідки у вказаних аспектах, адже інтернет-простір не має кордонів, і доступ до наукової інформації, її відкрита публікація у джерелах ЄС, захист своїх авторських прав від монополії видавців – ці питання, що мають істотне значення і для українських науковців.

Далі – текст публікації із сайту eurodoc.net. Сам текст звернення українською Заява Сopyright Directive.

Європейська рада аспірантів та молодих учених #Eurodoc 2 липня 2018 року оприлюднила Відкритого листа до Європейського Парламенту щодо проекту Директиви ЄС про авторське право (#CopyrightDirective)

Як федерація національних асоціацій молодих науковців, яка є представником понад 1 мільйона молодих учених у Європі, Європейська рада аспірантів і молодих учених (Євродок, Eurodoc) закликає депутатів Європейського Парламенту ГОЛОСУВАТИ ПРОТИ проекту щодо Директиви ЄС про авторське право на єдиному цифровому ринку – Directive on Copyright in the Digital Single Market [File 2016/0280(COD)] на засіданні 05 липня 2018 року.

У нашому Відкритому листі Eurodoc до Європейського Парламенту щодо Директиви про авторське право (Eurodoc Open Letter to European Parliament on Copyright Directive) Євродок висловлює серйозну стурбованість щодо статей 3, 11 та 13 #article3 #article11#article13 Директиви про авторське право, які встановлюють необґрунтовані обмеження щодо доступу до наукових тексті і даних, захищених авторськими правами, надають надмірно широкі права видавцям щодо використання даних у відкритому онлайн-доступі, а також впроваджують сувору вимогу запитів на авторизацію (преавторизації) або автоматичної фільтрації для завантаження онлайн-контенту.

„Ми твердо віримо, що Директива про авторське право у її нинішній формі не тільки серйозно перешкоджатиме впровадженню „відкритої науки”, а й є суттєвою загрозою для сфери досліджень та інновацій у Європі”, – наголошує Президент Eurodoc Гарет О’Нейл. „Директива може викликати негативні наслідки, зокрема порушує фундаментальне право на свободу інформації (доступу та обміну), а також суттєво обмежить доступ до дослідницьких даних та наукових публікацій у Європі”.

Євродок підтримує таку Директиву про авторське право, яка буде спрямована на забезпечення ширшого доступу до інформації та вдосконалення законодавства про авторське право, з особливим акцентом на права безпосередньо авторів та власників авторських прав. Однак проект Директиви про авторське право досі залишається незадовільним, тому ми звертаємося до всіх депутатів Європейського Парламенту із проханням ПРОГОЛОСУВАТИ ПРОТИ і таким чином надати можливість і час для подальшого серйозного обговорення проблемних статей з усіма зацікавленими сторонами.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here