Inline pictures
Polska 23:56
Україна 00:56

У Львові вшанують видатного польського тренера Казімєжа Гурського

233332.jpg

У Львові 26-28 травня відбудеться Свято Спорту ім. К. Гурського – уродженого львів’янина, легендарного тренера польської збірної з футболу. Адже збірна під його керівництвом, котру називали  «Орли  Гурського»,  досягла найбільших і досі не перевершених успіхів в історії польського футболу.

А історія цієї збірної  має безпосередній стосунок  до України, і до Львова зокрема, адже її  славетний тренер — Казімєж Гурський (Kazimierz Klaudiusz Górski) – народився та  навчався у столиці Галичини. А товариський матч у Львові – був останнім  матчем ції зіркової команди під його проводом.

До речі, цього року минуло 96 років від народження Казімєжа Гурського. Цьогоріч також Федерація футболу Республіки Польща відзначає 46 років з моменту старту діяльності Казімєжа Гурського у якості головного тренера футбольної збірної Польщі, визнаного найбільш видатним тренером в історії польського футболу. Під його керівництвом збірна Польщі досягла найбільшого успіху в історії польського футболу: у 1972 році — золота медаль на Олімпійських іграм в Мюнхені, у 1974 році – 3 місце на Чемпіонаті світу у Федеральній Республіці Німеччина і в 1976 році – срібна медаль на Олімпійських іграх у Монреалі (Канада). Казімєж Гурський керував збірною з футболу Польщі у 74 матчах, із них вона здобула 45  яскравих перемог. Саме він належно оцінив таланти  видатних польських футболістів світового рівня: Казімєжа Дейни, Влодзімєжа Любанського, Анджея Шармача, Роберта Гадохи, Гжегожа Лято, Яна Томашевського та багатьох інших.

 

Ігор ГалущакЛьвів

 

 

Pogoda / Погода

Warszawa Варшава   
Krakow / Краків
Gdansk / Гданськ
Poznan / Познань
Lodz / Лодзь
Київ / Kijow
Львів / Lwow
Харків / Charkow
Одеса / Odesa
Донецьк / Donieck


CZYTAJ NAS W WYGODNYM FORMACIE

ЧИТАЙТЕ НАС В ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ