Пам’ятаєте російський фільм «ДНБ» та розповідь про сусліка, якого ніхто не бачить, але він є. Нічого дивного, що у надрах Лубянки відкопали «донбасский народ» та «донсбский язік» Нічого дивного, що те чого не існує або те, що існує завдяки штучній підтримці. Починає знищувати реальність, в подібний спосіб розвивається ракова пухлина. Отож у так званій «ДНР» де все асоціюється з війною і тотальними чистками вирішили взятися за виховання національних меншин.

Після окупації багатонаціонального Донбасу (на території областей проживали представники понад 130 національностей і народностей) проросійськими бойовиками, там залишилися представники національних меншин: поляки, німці, болгари, білоруси, роми, вірмени, осетини, росіяни. Більшість керівників тамтешніх національно-культурних товариств відмовилися перереєстровуватись на днр-івський лад і виконувати завдання терористів.

Варто нагадати, що в 2014 та 2015 Польща, Чехія та Ізраїль провели евакуацію представників своїх націоналісте, що висловили бажання залишити окуповані території.

Проте знайшлося чимало тих, які перейшли на сторону сепаратистів і почали взаємодію з тимчасовою терористичною владою. Зразу ж до їх завдань увійшли організація святкових концертів, заходів, фестивалів в честь «ДНР», реалізація «народної дипломатії», яка полягала у поїздках представників нацменшин окупованих територій до Греції, Чехії, невизнаної Південної Осетії з метою установлення «дружніх дипломатичних стосунків», розповсюдження через підконтрольні інформаційні ресурси та соцмережі інформації  про те, як чудово жити під терористами.

І тут доля зіграла з останніми злий жарт… В суспільство, керованому терористами може діяти лише тоталітарний режим та контроль, особливо за людьми, які за законодавством «ДНР» підпадають під категорію потенційних екстремістів.

Так, у вересні «Міністерство культури ДНР» видало Указ, який зобов’язує всі організації національних меншин щотижнево подавати до органів «ДНР» інформацію про їхні плани.

Зміст цього документу опублікувала у «Facebook» голова правління громадської організації «Земляцтво Аланії» Олена Баззаєва , яка представляє осетинську діаспору. Остання висловила своє обурення та звернулася до депутатів «Народної Ради ДНР» і керівництва Міністерства з жорсткою критикою документа.

Її звернення підтримали й інші представники національно-культурних товариств Донбасу. Зокрема, лідер «Російського громадського руху «Твори Добро» Ірина Зосенко () заявила, що такого роду діяльність «міністерства» викликає бажання «призупинити роботу її організації», а користувач Тамерлан Сиукаев () звинуватив представників «міністерства ДНР» у роботі на «Укропів».

Нам вдалось встановити, що людьми, які здійснюють тотальний контроль за діяльністю нацменшин ДНР (телефонні номери 0713001392 та 0713189417 яких в Указі замальовані), виявились начальник відділу релігій та національностей «Міністерства культури ДНР» Гавриш Сергій Сергійович та ведучий спеціаліст вказаного відділу Загребная Світлана Миколаївна.

Проте, представники національних меншин забули, що в терористичному суспільстві немає місце для демократичних заяв і лозунгів. Цією ситуацією зразу ж зайнялося «МГБ ДНР» і «Прокуратура ДНР», які зараз проводять перевірку.

Ймовірно, найближчим часом слід очікувати нових «в’язнів сумління», які ще вчора щиро підтримували «народну» владу у найбільш «народній з республік».

Шкода, що сумний досвід Ирена Едерман, голови Донецької обласної громадської організації польської культури «Полонія», яка в 2014 закликала та напоролось на «русскій мір» не вчить інших.

Фелекс Рупицький

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here