Inline pictures
Polska 19:13
Україна 20:13

Прапори минулого та майбутнього

Opinie || Думки
11.04 12:38
13227121_1176443115740393_4527063307513714586_n.jpg

 

Враження від перебування в Польщі

Понад 5 років мені довелося перебувати в Польщі. Я закінчила факультет економіки в Любліні і продовжила навчання в Варшаві на факультеті міжнародних відносин. Протягом мого перебування зустрічались поляки з різних сфер і з різними поглядами. Більшість висловлювала співчуття в зв'язку з російською агресією на сході України. Проте, нерідко вони говорили про стурбованість за свої робочі місця та великий наплив українських трудових мігрантів. Перш за все йшла мова про те, що "українці забирають в поляків роботу" і, відповідно, заробіток.

Після Майдану Гідності, анексії Криму та російської інтервенції на сході, все більше можна почути з вуст поляків розмов та запитань про ставлення українців до УПА, ОУН, трагедії на Волині. В Польщі переважає думка, що близьке оточення ОУН, особливо його бандерівська вітка (ОУН б), зробили етнічну чистку поляків та євреїв для створення моноетнічної української держави. Усі символи пов'язані ОУН, такі як червоно-чорні прапори, марші вшанування УПА чи її командира Романа Шухевича, сприймаються в Польщі як дії, спрямовані на приниження гідності польських жертв чи прояв антиполонізму.

Для мене червоно — чорний прапор завжди був пов'язаний з національно-визвольною боротьбою, протестами на Майдані та ніколи не набирав антипольського значення. Пояснення української влади, що символи бандеризму спрямовані на боротьбу з гібридною війною, а не є проявом антиполонізму, сприймаються поляками неоднозначно і становляться інструментами маніпуляції стороні, якій вигідний польсько-український конфлікт. Кожен прояв антиполонізму на Україні, широко обговорюється в польських соціальних мережах та медіах і ілюструється для широкого загалу як початки відродження "бандеризму". Можливо варто владі України признати події, які так болісно сприймаються поляками та прийти до порозуміння, щоб надалі не давати можливості Росії маніпулювати історичними фактами? Часто буває в історії так, що та сама людина, яка робить героїчні вчинки також може вчиняти і злочини. Історії ми не змінимо, але маємо вплив на наше майбутнє.

Сусідня Польща, як партнер, була прихильна до нас в складний період, в часі створення незалежної України після розпаду СРСР в 1991 році (одна з перших визнала українську незалежність), а також під час Помаранчевої революції та Революції Гідності. Також підтримує проєвропейські прагнення України. Вина за погіршення співпраці поміж нашими країнами лежить не лише на плідній роботі проросійських служб, але і на владі обох держав.

При складній ситуації, яка склалась в Україні, не можна відізольовувати себе від інших країн, а навпаки потрібно більше співпрацювати з європейськими країнами, тим самим інтегруючись в європейське суспільство, щоб разом протистояти ворогові на Сході.

Для кожного народу важливою є його історія. Сьогодні ми повинні спрямувати сили на подолання розбрату і недовіри поміж нашими народами, щоб не брати участь в сценаріях технологів влади Кремля.

Потрібно досліджувати та прагнути відкрити істину незалежно від того, якою вона буде, щоб мати зброю проти маніпуляцій та дезінформації. Для нас, молодих українців, найважливішим є майбутнє нашої країни, їі стабільність, безпека та розвиток економіки. Варто пам'ятати, що ворог України знаходиться на сході, не на заході. Заручившись підтримкою Європи, ми не будемо легкою ціллю для Російської імперії.

 

                                                                                                                                 Марія Демидюк

 

 

Pogoda / Погода

Warszawa Варшава   
Krakow / Краків
Gdansk / Гданськ
Poznan / Познань
Lodz / Лодзь
Київ / Kijow
Львів / Lwow
Харків / Charkow
Одеса / Odesa
Донецьк / Donieck


CZYTAJ NAS W WYGODNYM FORMACIE

ЧИТАЙТЕ НАС В ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ