Inline pictures
Polska 15:07
Україна 16:07

Єпископ Широкорадюк: весь народ не відповідає за чиїсь окремі злочини

Opinie || Думки
30.05 04:44
широкорадюк1.jpg

Як ставитися до думки, що в історії (наприклад, українського) народу є такі темні сторінки, що тепер нас Бог за це карає війнами? Відповідає єпископ Харківсько-Запорізький Станіслав Широкорадюк, який найближче знає та відчуває цю тему в своїй дієцезії…

— Ми маємо таку чудову річ, як Катехизм Католицької Церкви, — відповів владика на запитання CREDO. — Якщо уважно подивитися на вчення Церкви, викладене у ньому, і зробити з нього відповідні висновки, то ми там знайдемо виклад учення щодо «гріхів, які взивають про помсту до неба». До них, наприклад, належить пролиття невинної крові.

Однак Катехизм вказує чітко і безсумнівно, що кара спадає на того, хто це зробив, а не на інших людей, не на цілий народ. Я не погоджуюся з тим, що весь народ має поносити кару за злочини, які хтось колись накоїв. Може — їхні діти, онуки; але не весь народ!

 Я не хочу нікому говорити прикрих слів, коментувати або виправляти. Але я — син свого народу, я за нього молюся, за його життя і мир. І я не думаю, щоби цілий народ мусив відповідати за злочини певної групи людей, незалежно від того, хто під яким прапором це робив. Я певен, що треба більше і спільно молитися, аби зрозуміти, що різні люди в Церкві мають свої особисті думки. Але вся Церква має конкретне вчення і за особисті думки не відповідає. Загалом би на такі теми я найохочіше відповідав — «без коментарів». Неприємні думки виникають, ширяться і зникають; а нам треба жити далі.  

Катехизм Католицької Церкви, 1867-1868: Катехитична традиція нагадує також, що існують «гріхи, які кличуть про помсту до неба». Кличуть до неба: кров Авеля (Бут 4, 10), гріхи Содому (Бут 18, 20; 19, 13), зойк пригнобленого народу в Єгипті (Вих 3, 7‑10), скарга чужинця, вдови і сироти (Вих 22, 20‑22), несправедливість стосовно робітника (Втор 24, 14‑15; Як 5, 4). Гріх є особистим вчинком. Ми несемо відповідальність за гріхи, вчинені іншими, коли ми беремо в них участь.
Джерело: CREDO

 

Pogoda / Погода

Warszawa Варшава   
Krakow / Краків
Gdansk / Гданськ
Poznan / Познань
Lodz / Лодзь
Київ / Kijow
Львів / Lwow
Харків / Charkow
Одеса / Odesa
Донецьк / Donieck


CZYTAJ NAS W WYGODNYM FORMACIE

ЧИТАЙТЕ НАС В ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ