Inline pictures
Polska 15:06
Україна 16:06

У Трускавці обговорили Карпатську макрорегіональну стратегію

19251360_1362322330510057_339741090_n.jpg

23-25 червня у Трускавці на Львівщині відбувся ІІ Форум місцевого розвитку, на який з'їхалося майже 400 гостей з України та з-за кордону. Головною темою зустрічі є формування Карпатської макрорегіональної стратегії. Вперше про таку стратегію заговорили у 2011 році, але тоді ініціатива не знайшла серйозної урядової підтримки серед країн-учасниць. Сьогодні, із запровадженням безвізового режиму для України в ЄС та російською військовою загрозою в Європі, актуальність формування карпатської макрорегіональної стратегії набуває нового важливого значення, передусім для України та Польщі. Серед учасників форуму очільники українського та польського парламентів, голова Верховної Ради України Андрій Парубій та маршал Сейму Республіки Польща Марек Кухцінський, урядовці та громадські діячі країн Карпатського регіону.

Карпатський географічний регіон простягається на півтори тисячі кілометрів з населенням понад 70 млн осіб. До нього входять 8 держав, серед яких Польща, Угорщина, Словаччина, Чехія та Румунія є членами Євросоюзу, а Україна, Сербія та Молдова тримають курс на євроінтеграцію.

Форум покликаний стати унікальною міжнародною платформою обміну досвіду з питань координації зусиль органів місцевого самоврядування, виконавчої влади всіх рівнів, бізнесу та неурядових організацій задля забезпечення сталого розвитку та розумного зростання територій.

У своєму виступі спікер ВРУ Андрій Парубій зазначив, що «основними проблемами Карпатського регіону є погана інфраструктура та невелика кількість,  з огляду на тісну співпрацю з Польщею, міжнародних переходів через кордон. Це водночас гальмує розвиток торгівлі та туризму у Карпатах, як основних напрямків для розвитку. Тож вирішення цих проблем – завдання для українського парламенту, над яким ми вже працюємо». Голова парламенту нагадав, що кілька  днів тому у ВРУ проголосували зміни до бюджету, більша частина яких стосується виділення коштів на реалізацію великого інфраструктурного проекту «Віа Карпатія», який допоможе швидше наростити оберти в міжнародній співпраці та прискорити євроінтеграційні процеси.

У свою чергу спікер парламенту Польщі Марек Кухцінський  наголосив, що впродовж останніх місяців Україна зробила великі кроки у напрямку співпраці з ЄС. З його слів, основним кроком до зближення з Євросоюзом було прийняття безвізового режиму, а також ще ряд поступових рішень, як асоціація і вільний економічний простір.

Очільник польського парламенту також зазначив, що у Польщі сьогодні переконані, що кордони ЄС мають розширюватись на схід Європи. «Глобальна ситуація впливає на ситуацію у центральній і східній Європі. І ми вважаємо, що кордони Євросоюзу мають розширюватись далеко на схід – за місто Луганськ», – вважає посадовець.

Аналізуючи перспективу активної участі України в Карпатській стратегії слід сказати, що вона матиме позитивні результати не лише для мешканців карпатського регіону а й для посилення відносин Україна-ЄС та польсько-українських відносин зокрема. Карпати мають об’єднувати, а не роз’єднувати.

 

Ігор Миклащук, кандидат політичних наук,

старший науковий співробітник

Інституту всесвітньої історії НАН України  

 

 

 

Pogoda / Погода

Warszawa Варшава   
Krakow / Краків
Gdansk / Гданськ
Poznan / Познань
Lodz / Лодзь
Київ / Kijow
Львів / Lwow
Харків / Charkow
Одеса / Odesa
Донецьк / Donieck


CZYTAJ NAS W WYGODNYM FORMACIE

ЧИТАЙТЕ НАС В ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ