Inline pictures
Polska 16:27
Україна 17:27

Українське заробітчанство: лідирує Польща

Zar.jpg

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» більше всього опитаних  українців  за останні 5 років виїжджали на роботу у Польщу – 36%, на другому місці Росія (25%), по 5% працювали у Чехії та Німеччині, 3% — в Італії, решта – в інших країнах, переважно, Західної Європи.

А серед мешканців Заходу і Центру України переважаюча більшість працювала в Польщі,  натомість жителів Півдня та особливо Сході – в Росії. З них майже половина працювала у сфері будівництва та ремонту (43%), вдвічі менше (23%) — на сільськогосподарських роботах, 10% — на роботах по дому, по 3% мали досвід роботи в IT, догляді за дітьми, ресторанному бізнесі (кухарі, офіціанти, прибиральники). По 2% працювали в готельному бізнесі, офісними працівниками, медичним персоналом. По 1% заявили, в сфері послуг (перукарі, масажисти, майстри).

Більшість опитаних задоволені рівнем заробітку, який отримували, працюючи, зокрема в Польщі (19% – дуже задоволені, 62% — скоріше задоволені). А серед проблем з якими найчастіше стикалися респонденти під час роботи за кордоном вони відзначили мовний бар’єр та відчуття меншовартості (по 27%). Ще 22%  поскаржились на відсутність офіційного договору з роботодавцем, по 18% — на погані житлові умови та проблеми з медичним забезпеченням. 13% заявили про неоплачувану понаднормову працю, 11% стикалися з відмовою в оплаті роботи, 8% — з дискримінацією за національною ознакою, 6% мали  проблеми з правоохоронцями, 2% — з рекетом та криміналом. Тим часом більше третини (38%) відзначили, що вони не мали жодних проблем під час роботи за кордоном.

Водночас більшість (71%) заробітчан хотіли б у майбутньому знову працювати за кордоном, 11% — скоріше не хотіли б, 5% — однозначно не хотіли б, 13% — не визначились. Найбільша ж кількість респондентів хотіла  б працювати у Німеччині (23%) та Польщі (22%), близько 10% – в Італії, США, Англії, по 6-7% – в Чехії та Росії.

Ігор Галущак — Львів

 

 

Pogoda / Погода

Warszawa Варшава   
Krakow / Краків
Gdansk / Гданськ
Poznan / Познань
Lodz / Лодзь
Київ / Kijow
Львів / Lwow
Харків / Charkow
Одеса / Odesa
Донецьк / Donieck


CZYTAJ NAS W WYGODNYM FORMACIE

ЧИТАЙТЕ НАС В ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ