Inline pictures
Polska 16:25
Україна 17:25

На прощу до Лурду на польских крилах

lourdes2.jpg

З 26 березня 2017 року, два рази на тиждень, Краків і Лурд сполучатиме новий авіарейс, комфортно скористуватися котрим зможуть відтепер  і українські паломники. Про це  у Львові  під час прес-конференції повідомив президент аеропорту «Лурд-Піренеї» Бертран Білґер.

Щороку мільйони людей приїздять до цього французького містечка в передгір’ї Піренеїв. Відтак нескінченні потоки паломників, багато з  котрих пересуваються на візках, нерухомі і немічні, тягнуться вулицями Лурду до невеличкого гроту в горі Массаб’єль, щоб зануритися у води чудодійного джерела, яке б’є тут з-під землі, або бодай напитися його живлющої води. Такої кількості обмежених недугою людей не побачиш більше ніде у світі, і тому Лурд – це також місце особливого християнського служіння. Історія Лурду почалася всередині ХІХ ст., коли 11 лютого 1858 року неосвічена дівчина Бернадетта Субіру, що походила з убогої сім’ї мірошника та пралі, збираючи з двома дівчатками хмиз на околиці селища, випадково опинилася перед гротом у скелі Массаб’єль. Саме тут, у невеликій печері, дівчинці зненацька явилася світла Панна, вбрана у білі одежі та блакитний пояс,  котра згодом протягом кількох місяців із невеликими перервами з’являлася їй на цьому місці 18 разів. А справжнім живим серцем цієї святині стало чудодійне джерело, яке за словом Пресвятої Богородиці раптово виникло на місці багнистого болітця в гроті, де вона являлася дівчинці Бернадетті, як справжній дар і чудо. «Пийте з нього та занурюйтесь у нього!» – заповіла Діва Марія. Вода з гроту,  який тепер називають Гротом Чудес, зцілювала сліпих, калік, паралізованих, онкохворих, неплідних; за її допомогою люди виліковувалися від важких і невиліковних хвороб, і медицина   й донині безсила пояснити причину цих зцілень. Сьогодні у Гроті Чудес у спеціальні купелі (11 – чоловічих та 6 – жіночих) із вірою в порятунок занурюються тисячі людей із вервечками в руках. Із лурдського джерела люди черпають воду, щоб забрати її з собою додому і розділити там з рідними та друзями, а найбільше з тими, хто має проблеми зі здоров’ям.

Як зазначив представник посольства Франції у Львові Бернар Ульят, населення Західної України доволі релігійне. Тому для паломників із Галичини дуже важливою є ця транспортна ініціатива, що полегшить їм доправляння до святих місць. Натомість віце-мер міста Лурд Бруно Вінуалес зауважив, що користуватися цим рейсом будуть не тільки паломники з України, але й мешканці Франції, які бажають відвідати Львів.

Відтак літаки з Кракова вилітатимуть у четвер о 17.05 та в неділю о 7.40 і прибуватимуть до Лурду відповідно в четвер о 19.50 та в неділю о 10.25. З Лурду  ж можна вилетіти в четвер о 20.15 та в неділю о 10.50 і прибути до Кракова відповідно в четвер о 23.00 та в неділю о 13.25 за європейським часом. Переліт, за словами Бертрана Білґера, коштуватиме недорого. А зарезервувати квитки можна вже сьогодні на сайті авіакомпанії ryanair.com. Нині вже є квитки за 134 злотих в один бік. Також з аеропорту «Лурд-Піренеї» чотири рази на тиждень курсують літаки до Риму. Тому прочани  можуть спланувати свої поїздки так, щоби відвідати святі місця і в інших містах Європи.

Своєю чергою директор з маркетингу аеропорту “Лурд-Піренеї” Стефані Булюіс повідомила, що з аеропорту до Лурду регулярно курсують рейсові автобуси.  Квиток на автобус коштує два євро. А директор з маркетингу Краківського аеропорту Павел Галіак зазначив, що  між Львовом та Краковом  є дуже добра автострада,  і дорога забирає лише чотири години. Отож з новим авіарейсом, який відкриють навесні 2017 року, Лурд стає набагато ближчим і для українців.

Ігор Галущак — Львів

     

 

 

Pogoda / Погода

Warszawa Варшава   
Krakow / Краків
Gdansk / Гданськ
Poznan / Познань
Lodz / Лодзь
Київ / Kijow
Львів / Lwow
Харків / Charkow
Одеса / Odesa
Донецьк / Donieck


CZYTAJ NAS W WYGODNYM FORMACIE

ЧИТАЙТЕ НАС В ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ