Inline pictures
Polska 06:47
Україна 07:47

Саакашвілі та Україно-польська стратегія

Blogi || Блоги
21.12 15:54
saakashvili-ta-ukrajino-polska-strategiya-6401_XL.jpg

Одеський губернатор, як борець з корупцією та будівничий польсько-українського партнерства

Сьогодні у Варшаві проходить міжнародна конференція «Суверенність, солідарність, безпека. Лех Качинський і східна та центральна Європа».  Учасниками конференції, яка присвячена міжнародній політиці трагічно загиблого президента Польщі, стали президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес, колишні президенти Литви — Валдас Адамкус, Чехії — Вацлаву Клаусу, Грузії — Михайло Саакашвілі, Румунії — Траян Бесеску.  Отож, незважаючи на те, що  сьогодні Михайло Саакашвілі є громадянином України, на конференцію до Варшави він прибув у якості колишнього президента Грузії. На конференції, що присвячена питанням безпеки у східній та центральні Європі відсутні представники України. Чому так сталось і що з цим робити?  

Нагадаю, про одну з найбільш важливих геополітичних подій нашого регіону у ХХІ ст. Отож, 12 серпня 2008 прем'єр-міністр Латвії разом з президентами Естонії, Польщі, Литви та України прибули до Тбілісі, щоб засвідчити свою підтримку народу Грузії. Саме тоді була виголошена історична промова Леха Качинського.

"Ми добре знаємо, що сьогодні вони [Російські війська – ред. ] напали на Грузію, завтра це може бути Україну, післязавтра Прибалтика, а потім прийде час на Польщу! Ми були свято переконані, що членство в НАТО і ЕС може гарантувати безпеку, виявляється ми помилялися", — сказав Лех Качинський на мітингу в Тбілісі.

Через два роки, президент Качиньський загинув в авіакатастрофі під Смоленськом, а Президент України Віктор Ющенко надав звання Героя України Бандері та Шухевичу, новим президентом України став Янукович. За 6 років, Росія анексує Криму і розв'язаже війну на Донбасі. За сім років Генеральна НАТО Бен Ходжес  повідомить, що так званий сувальський перешийок (кордон між Польщею та Литвою) може стати місцем гібридного конфлікту між НАТО та путінською Росією.

У 2015 році виявилось, що Лех Качинський передрікав крах європейської системи безпеки ще у 2008 році.

Замість підсумку, надзвичайно важлива подія, що присвячена питанням безпеки у Центральній та Східній Європі відбувається без представників України. Двадцять років декларацій про польсько-українській співпрацю не народили, жодного українського політика з яким Польща хотіла би співпрацювати. Президент-бджільник Ющенко дискредитував себе скрізь де тільки міг.  В Україні польсько-українськими відносинами цікавляться або журналісти (таких буде з десяток), або активісти громадських організацій (таких буде два десятки).

Яскравим прикладом маргінальності україно-польської співпраці є те, що головою Форуму польсько-українського партнерства залишається Анатолій Кінах.

В України може надіятись лише на Саакашвілі, який борючись українською корупційною гідрою зможе побудувати стратегічне партнерство між Варшавою та Києвом. 

 

Pogoda / Погода

Warszawa Варшава   
Krakow / Краків
Gdansk / Гданськ
Poznan / Познань
Lodz / Лодзь
Київ / Kijow
Львів / Lwow
Харків / Charkow
Одеса / Odesa
Донецьк / Donieck


CZYTAJ NAS W WYGODNYM FORMACIE

ЧИТАЙТЕ НАС В ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ