Inline pictures
Polska 20:04
Україна 21:04

Вата і мистецтво

Blogi || Блоги
15.09 13:02
vata-i-mistetstvo-5976_XL.jpg

Людина від тварини відрізняється здатністю мислити. Критичність та неупередженість — ось головні критерії мислення. Розум, що перестає мислити, втрачає свою гостроту і перетворюється у вату.

Примітивність, упередження, стереотипічність — головні ознаки ватності. До чого це все? До того, що мислити не боляче. Процес мислення передбачає сумнів у запропонованих відповідях, саме такою є виставка українського художника з шотландсько-австралійським корінням Майкла Мурфенка. Перший стереотип подолано, шотландець захотів стати українцем, а не навпаки.

Художник ставить просте питання «Що далі?» і відразу дає відповідь, у монументальній світловій інсталяції, де головний матеріал — вата, звичайна аптечна вата. Вата, яка напхана у голови. Вата, яка спиняє кров, але не лікує. Вата, яка горить, але не гріє. Вату можна вишити або пофарбувати, але вона залишиться ватою.

Другий стереотип: “Сучасне мистецтво – це одна суцільна провокація. Сучасний художник має дивувати та шокувати. Інакше він перестає існувати”. За перфоменсами з собаками, публічними оголеннями або формаліновими акулами ми забуваємо, що мистецтво може очищувати та зцілювати. Всі вже забули, що справжнє мистецтво – це катарсис. Мурфенко пропонує кожному з нас пройти через власний ватний тунель та «Мобілізуватися». Прийняти рішення, яке прийняли сотні українців: перестати боятися і почати приймати самостійні рішення, нести відповідальність за себе та інших.

«Пусі Райот» мають зголити свою «вату», щоб розпочалася Ера «Кок Ройт». Має піти «Дощ із людей», щоб весь світ зауважив, що в Україні йде війна.

«Вата звичайна» — наповнювач для тих, хто не хоче приймати самостійних рішень, тих, хто не хоче бачити далі ніж його телевізор, тих, хто не здатних запитати «Що далі?». 

 

Pogoda / Погода

Warszawa Варшава   
Krakow / Краків
Gdansk / Гданськ
Poznan / Познань
Lodz / Лодзь
Київ / Kijow
Львів / Lwow
Харків / Charkow
Одеса / Odesa
Донецьк / Donieck


CZYTAJ NAS W WYGODNYM FORMACIE

ЧИТАЙТЕ НАС В ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ